Rött!
Grattis till Diana, (som lyckades träffa rätt redan på tredje försöket av typ hundra), Ansepanse, Krönikören, Ulla, Fru Gårman, Yvonne, Preciosa, A-K, Krulli, Kloppan, Ellis, Fenixmona, Moi och Yvonne.
(Det återkommande fenomenet var kursiva parenteser och det klarade Stattinskan och Krulli (bonuspoäng till dig för att den delen av kommentaren var kursiv!))
Ett extra Grattis till Stattinskan idag – hon fyller ju år! (och blir återigen ett år äldre än Ama).
Gomorron!
Uppdatering: (Ooops! Ser nu att även Krönikören hade rätt om dom kursiva parenteserna… Sorry att jag missade det.)
TACK gullhöna 😀 (man är inte äldre än man gör sig och det är ju DU ett tydligt bevis på :-DDD
Grattis till Diana som ju visste exakt…
Men jag vann också- JIPPIE – eller vann, och vann
jag hade rätt och det räknas som en vinst för mig. Du kan skippa länken, jag är så nöjd redan!
Grattis! Skaffa dig en blogg så får du genast en länk 🙂
Haha, jaha! Fick man inte gissa mer! Men vad fasiken då :P¨
Godmorgon du söta!
klart det är rött!
grattis grattis
Jaha…det var rött.
Nåja…jag var i alla fall med 😉
Kram på dig!
Wie, grattis grattis till mig! Det var ju typ hur lätt som helst! 😉
Jaha, så jag hade fel. Igen. Men det är bara att bit ihop och kom igen. Och säga grattis till alla som gissade rätt.
Godmorgon! 🙂
Hello!
Ville bara önska dig en trevlig dag!
Kika gärna in på bloggen om du har tid det kommer trilla in lite inspiration idag. Dessutom ligger vimmelbilder uppe från helgen high heels event där jag träffade IDOLERNA!
KRAM KRAM
Taram! Rätt på första försöket! (Och här får du föreställa dig hur jag utför en liten segerdans på golvet!) Kände på mig att du är en röding.
Tack för att jag fick vara med fastän jag garderade mig med att sätta ihop två färger. 😀
Idag var domaren väldigt vänligt inställd 😀
Ja, då hade man fel igen då 😦
Men grattis till Diana!
Kramen!
Rött är ett bra färgval. Det gör åtminstone mig väldigt glad. Ha ´de!
Hola!
Om man tittar på alla dina toppar så är det många nyanser av röd, från rosa,aprikos,till tegel,terracotta. Men – inte blodröd,klarröd,smultronröd,ceris (är mina färger 🙂 men jag kom på att cerisröd är min färg numero uno..Tur att inte alla har samma färg..skulle se kul ut 🙂 Ciao P 🙂
Jag har klarrött och blodrött också. Vissa av mina toppar är så lika att folk nog tror att jag har färre kläder än jag egentligen har 🙂
Härlig blå himmel ni har där!
Rött är sött, eller hur det nu var!
Något som jag missade men givetvis hade jag röstar på rött.
Oj då, här kommer jag in och ser rött!
Så kan det gå ibland 🙂
japp, jag visste att det var rött!! 🙂
kramar
Fasen oxå, när det faktiskt är en sak som jag VET. (På fullt allvar.) Så missar jag hela chabangen bara för att jag inte hinner. Deppigt…
Finns det andra färger än rött? 😀
WOHO! 🙂
Och jag som inte hann vara med:(
Jag VANN!! Jag VANN!!
wihoooo de visste jag! fy fan va ja är bäst